Мрежата
Много или малко са 15% тарифи за европейските стоки износ за САЩ
16:24, 27.07.2025
Financial Tribune
Сподели:
Снимка:
©
АРХИВ/БГНЕС
От фейсбук профила на финансиста Бисер Манолов:
„Много или малко са 15% тарифи за европейските стоки износ за САЩ? В момента тарифите са:
* 50% върху стомана и алуминий
* 25% върху автомобили и части
* 10% върху повечето други индустриални стоки.
За 2024 г номиналният размер на европейския износ на стоки и услуги за САЩ е 867 млрд евро (531,6 млрд евро стоки и 334,3 млрд евро услуги).
Еми, ужасно много е, разбира се.
Проблемът е най-голям за Германия, които изнасят 22% от произведените си автомобили за САЩ.“
Сподели:
Последно добавени
Мултимедия
12:11
Мрежата
11:49
Мултимедия
10:15
Банки
09:31
Борси
08:57
Netpeak Bulgaria с участие в Tech of Tomorrow 2026
В световен мащаб: „Играта на играчките 5“ стартира с приходи от 312 млн. долара при бюджет от 250 млн. долара
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса „Банка на годината“
Еврото с нов спад спрямо долара
Петролът продължава да поевтинява, падна до февруарските си нива (ОБНОВЕНА)
Анализи









