Автомобили
Mercedes изтегля над 140 000 автомобила от пазара в САЩ
11:00, 11.05.2026
Financial Tribune
Сподели:
Снимка:
Германският производител на автомобили Mercedes изтегля над 140 000 коли от пазара в САЩ. Причината за налагането на мярката е дефект в дисплея на табло, който може да увеличи риска от катастрофа.
Изтеглянето засяга някои автомобили AMG GT, C-Class, E-Class, SL, CLE и GLC, произведени от 2024-2026 г., се казва в съобщение от 1 май, публикувано на уебсайта на Националната администрация за безопасност на движението по магистралите.
Според съобщението, блокът за управление на информацията може да се нулира, докато автомобилът е в движение, което води до изключване на дисплея на арматурното табло.
Сподели:
Мултимедия
Още по темата
Служителите на Mercedes-Benz ще работят с ИИ
Financial Tribune 11:53, 04.03.2026
Mercedes пуска нова серия ванове Marco Polo
Financial Tribune 11:20, 04.02.2026
Mercedes отчете сериозен спад на печалбата си
Financial Tribune 10:57, 29.10.2025
Последно добавени
Енергетика
08:02
Анализи
07:59
Анализи
16:56
Анализи
15:20
Енергетика
15:10
Петролният резерв на САЩ удари 43-годишно дъно
МВФ след края на войната в Близкия изток: Доставките на горива и стоки ще възобновят бавно
Изчерпани резерви, натрупани ангажименти и дефицит: Основните предизвикателства пред Бюджет 2026
Гореща ос между Вашингтон и Париж: Размяна на данъци и мита
След планов ремонт: Пети блок на АЕЦ отново в енергийната мрежа
Анализи