Борси
Уолстрийт отвори с повишение
17:43, 10.02.2025
Financial Tribune
Сподели:
Снимка:
©
АРХИВ/БГНЕС
Основните индекси на Уолстрийт отвориха с повишение в първата сесия за седмицата след сесии на спад през миналата, подкрепени от акциите на стоманодобивните компании, които се повишиха, след като президентът на САЩ Доналд Тръмп каза, че ще наложи допълнителни мита върху вноса на стомана и алуминий, предаде Ройтерс.
Промишленият Dow Jones Industrial Average се покачи с 93,5 пункта или 0,21 до 44 396,92 пункта.
По-широкобхватният S&P 500 се повиши с 20,4 пункта или 0,34 на сто до 6046,4 пункта.
Технологичният Nasdaq Composite се покачи със 144,8 пункта или 0,74 на сто до 19 668,178 пункта, предава БТА.
Сподели:
Още по темата
Лек ръст на Уолстрийт
Financial Tribune 17:37, 04.02.2025
Уолстрийт откри търговията със спад на основните индекси
Financial Tribune 18:38, 29.01.2025
Последно добавени
Анализи
17:25
Автомобили
14:02
Парите
12:45
Парите
09:12
Технологии
09:00
БВП е подценен. Капиталовата програма от 9,36 млрд. евро е напълно надценена
Volkswagen планира съкращение на до 100 000 работни места по света
Гълъб Донев: Това не е бюджетът, който хората очакват, но е бюджетът на реалността
Фуражна пшеница на 180 евро за тон и хлебна пшеница на 190 евро за тон на Софийската стокова борса
OpenAI пусна ограничена версия на нов модел с ИИ само в САЩ
Анализи