Крипто
Финансовите министри на Г-20 призоваха за следване на пътната карта за регулиране на крипто активите
Министрите на финансите и управителите на централните банки от страните от Г-20 се съгласиха да приемат препоръките на Съвета за финансова стабилност (СФС) и Международния валутен фонд (МВФ) относно пътната карта за регулиране на крипто активите.
В съвместно комюнике групата подчерта необходимостта от пътна карта за постигане на общи цели за макроикономическа и финансова стабилност. Също така беше подчертана необходимостта от ефективно, гъвкаво и координирано прилагане на цялостна политическа рамка за регулиране на крипто активите, предаде АФП.
„Призоваваме за бързо и координирано прилагане на Пътната карта на Г-20, включително прилагане на политически рамки, обхват извън юрисдикциите на Г-20, глобална координация, сътрудничество и споделяне на информация, както и и справяне с пропуските в данните“, се казва в комюникето.
„Молим МВФ и СФС да предоставят редовни и структурирани актуализации за напредъка на прилагането на Пътната карта на Г-20 за крипто активите. Ние подкрепяме текущата работа и глобалното прилагане на стандартите“, се добавя в него.
Комюникето също приветства доклада от две части на Независимата експертна група на Г-20 относно укрепването на многостранните банки за развитие (МБР).
Министрите на финансите от Г-20 отбелязаха необходимостта от трансформиращи промени, необходими във визията, оперативните модели и капацитета за финансиране на МБР, за да се отговори на глобалните предизвикателства на 21-ви век.
„Ние отново подчертаваме необходимостта от допълнителен тласък за продължаване на амбициозното прилагане на препоръките от независимия преглед на Г-20 на рамките за капиталова адекватност на МБР (CAF) в рамките на собствените управленски рамки на МБР, като същевременно се запазва тяхната дългосрочна финансова устойчивост".
„Продължаваме да насърчаваме МБР да си сътрудничат в области като хибриден капитал, капитал с възможност за извикване и гаранции. Оценяваме засиления диалог между МБР, агенциите за кредитен рейтинг и акционерите и насърчаваме продължаващата прозрачност в обмена на информация и рейтинговите методологии."
Коминикето също така подчертава значението на справянето с уязвимостта на дълга в страните с ниски и средни доходи по „ефективен, всеобхватен и систематичен начин“.
Това беше четвъртата и последна среща на групата по време на индийското председателство на Г-20.