Парите
Неравенството между бедни и богати в света продължава да се увеличава
12:07, 22.11.2025
Financial Tribune
Сподели:
Снимка:
©
pixabay
Неравенството между хората по света продължава да се увеличава. Това се казва в последния доклад на Организацията за развитие Oxfam.
Милиардерите в страните от Г-20 са увеличили богатството си с 2,2 трилиона долара през изминалата година, сочи анализът.
Според организацията тази сума би била достатъчна, за да извади 3,8 милиарда души от бедността.
Oxfam съобщи, че милиардерите в страните от Г-20 са увеличили общото си богатство с 16,5% за една година.
Организацията изчисли, че годишните разходи за премахване на бедността за 3,8 милиарда души, които понастоящем живеят под прага на бедността на Световната банка от 8,30 долара на ден, възлизат на 1,65 трилиона долара.
Сподели:
Последно добавени
Парите
22:59
Енергетика
22:44
Парите
19:21
Имоти
15:48
Анализи
15:08
Правителството обмисля нов механизъм за определяне размера на МРЗ
За да ускорят поръчките на нови ядрени реактори: САЩ предоставят държавно финансиран на енергийните компании
Двустранната ни търговия с Обединените арабски емирства с ръст от 17 на сто
Живот натясно или ефективно използване: Едва 15.8% от българите имат излишно жилищно пространство
Фискалният съвет: Дефицитът по бюджета на ДОО през 2025 г. намалява, но остава висок
Анализи









