Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене Меню
  1. Начало
  2. Парите
  3. Стоянов: Не може да се очаква от служебния кабинет да внася бюджет

Парите

Стоянов: Не може да се очаква от служебния кабинет да внася бюджет

Стоянов: Не може да се очаква от служебния кабинет да внася бюджет - Tribune.bg
Снимка:
© кадър/БНТ

„Заявките са за сваляне на данъци, махане на данъци, увеличаване на разходи и това плаши служебното правителство да внесе един бюджет, а не просто удължаване“,  така служебният министър на икономиката Никола Стоянов отговори пред БНТ на въпроса защо се внася удължаване на сегашния бюджет.

Той уточни, че в парламентарната зала няма мнозинство, което да подкрепи определени политики, „а се започва едно наддаване между партиите кой ще даде повече на бизнеса и на хората, което в крайна сметка виждаме какво се случи и м.г. - започва да се отразява пагубно на бюджета във времето“.

„Бюджетът представлява една тригодишна прогноза напред, свързана с политики и ние нямаме такъв хоризонт и не може да се очаква от служебния кабинет в такава изострена политическа обстановка и нестабилност да внася бюджет. Служебно правителство да взима отношение по политики, които ще имат значение през следващите 1-2-3 години, наистина е трудно“, обясни Никола Стоянов.

По думите му служебното правителство е успяло за много кратко време да подготви всички необходими промени в закони и да ги внесе в Народното събрание.

Във връзка с първия транш от Плана за възстановяване и устойчивост министър Стоянов каза, „че тези средства ще отидат за различни програми в помощ на бизнеса и в различни министерства.“

„Министерство на икономиката и индустрията що касае, основно това са парите за индустриалните зони - 216 млн. лева са предвидени. Парите са били два пъти повече, но за съжаление са орязани в последната версия на плана. Ние искаме с тези пари да бъдат направени повече на брой по-малки зони в по-малки населени места. Първоначално в плана е заложено минимум 5 по-големи индустриални зони, но борбата на министерството е да се финансират повече на брой по-малки зони“, обясни Стоянов.

Анкети