Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене Меню
  1. Начало
  2. Технологии
  3. Придобиването на Activision Blizzard от Microsoft за $69 млрд. е одобрено от Великобритания

Технологии

Придобиването на Activision Blizzard от Microsoft за $69 млрд. е одобрено от Великобритания

Придобиването на Activision Blizzard от Microsoft за $69 млрд. е одобрено от Великобритания - Tribune.bg
Снимка:
© БГНЕС

Великобритания най-накрая разреши придобиването на Activision Blizzard от Microsoft за 69 милиарда долара, но в замяна на това собственикът на Xbox продаде правата за стрийминг на игри, сред които ппулярната „Call of Duty“, за да се минимизират опасенията на регулатора за нелоялна конкуренция.

Наложи се американският технологичен гигант да промени параметрите на сделката, предават световните медии.

Така, въпреки придобиването на Activision Blizzard, Microsoft няма да има права върху онлайн игрите, генерирани чрез т.нар. „облачни услуги“, уточняват в своя съобщение от Службата за конкуренцията и пазарите (Competition and Markets Authority - CMA) във Великобритания. Сделката беше най-големият тест за глобалната мощ на CMA да се справи с технологичните гиганти, откакто Великобритания напусна Европейския съюз.

CMA заяви, че отстъпката на Microsoft за стрийминг е „променила играта“, добавяйки, че това е единствената агенция за конкуренция в световен мащаб, която е постигнала този резултат.

„Новата сделка ще попречи на Microsoft да ограничи конкуренцията в облачните игри, докато този пазар се развива, запазвайки конкурентни цени и услуги за клиентите на облачните игри в Обединеното кралство“, се казва в изявление.

Одобрението проправя пътя на Microsoft да приключи сделката до 18 октомври, след като удължи крайния срок за осигуряване на одобрение от Обединеното кралство.

Microsoft обяви сделката още в началото на 2022 г., като част от стремежа си за конкуренция Tencent и собственика на PlayStation - Sony.

Заради популярните игри създадени от Activision Blizzard -  Call of Duty и World of Warcraft, регулаторните органи в САЩ и Европа също следят ситуацията внимателно, водени от опасенията, че подобна сделка би осигурила господстващо положение за Microsoft на пазара на компютърни игри.

Анкети