Последвайте ни: Facebook Twitter Instagram RSS
Търсене Меню
  1. Начало
  2. Технологии
  3. Технологична надпревара за ИИ: Google стартира официалното пускане на чатбота си Bard

Технологии

Технологична надпревара за ИИ: Google стартира официалното пускане на чатбота си Bard

Технологична надпревара за ИИ: Google стартира официалното пускане на чатбота си Bard - Tribune.bg
Снимка:
© pixabay

Голямата технологична надпревара е в разгара си. Задава се и „битка“ на чатботи, за да се потърси отговор кой е по-добър. Това може да се предположи, след като днес  Google на Alphabet  стартира официалното пускане на чатбота си Bard. Компанията търси потребители и отзиви, за да отвоюва позиции от Microsoft в бързо развиващата се конкуренция в технологията на изкуствения интелект, предаде Ройтерс.

Започвайки от САЩ и Великобритания, потребителите могат да се присъединят към списъка с чакащите за англоезичния достъп до Bard, програма, която преди бе отворена единствено за одобрени за тестването на продукта хора. Google описва Bard като експеримент, позволяващ сътрудничество с генеративен изкуствен интелект, технология, която се опира на минали данни, за да създава, а не само да идентифицира съдържание.

Пускането на пазара миналата година на ChatGPT, чатбот от OpenAI, стартъп, подкрепян от Microsoft, доведе до надпревара в технологичния сектор, за да може изкуственият интелект да стане все по-достъпен. Надеждата е той да промени начина, по който хората работят и бизнесът да е печеливш в този процес.

На въпрос дали конкурентната динамика стои зад разработването на Brad Джак Кравчик, старши продуктов директор, заяви, че Google се е фокусирал върху потребителите. Хора от компанията, както и външни потребители са се обърнали към Brad, за да „увеличат производителността си, да ускорят идеите и наистина да подхранят любопитството си“, каза той.

В демонстрация пред Ройтерс на сайта bard.google.com Кравчик е показал как програмата произвежда текстове на момента, за разлика от ChatGPT, която изписва отговорите дума по дума.

Google подчерта някои грешки по време на тазгодишното демо за Ройтерс.

„Знаем какви са ограниченията на технологията и ето защо искаме много внимателно да определяме темпа на пускане“, обобщи той.

Анкети